Een vertrouwd gezicht aan tafel

In de nieuwste aflevering van Sparta naar Voren schuift een oude bekende aan: voormalig aanvoerder Adil Auassar. Vijf jaar lang was hij een van de leiders binnen de selectie. Inmiddels is hij terug op Spangen, niet als speler, maar als stagiair-trainer. Auassar loopt mee bij Jong Sparta en bij het eerste elftal, terwijl hij zijn trainersopleiding bij de KNVB afrondt.

In de podcast vertelt hij openhartig over zijn ambities, zijn tijd als speler en de stappen die hij nu zet richting het betaalde voetbal.

‘Ik geniet hier enorm van’

Auassar straalt wanneer hij praat over zijn nieuwe rol. Het trainerschap past hem goed, zegt hij. Hij voelt zich prettig bij het begeleiden van spelers en het werken in een technische staf. Het valt hem zelfs makkelijker dan zijn periode als profvoetballer.

Hij krijgt veel ruimte van trainer Maurice Steijn om zich te ontwikkelen. In interlandperiodes schuift hij zelfs aan bij het eerste elftal. Volgens hem is dat een waardevolle leerschool: meedraaien in de voorbereiding, oefenvormen geven, gesprekken voeren en meekijken hoe beslissingen worden genomen. “Hoe meer ik mag doen, hoe blijer ik ben,” vertelt hij.

Het valt op hoe rustig Auassar klinkt. Hij zegt dat hij als mens gegroeid is. Bij RKC, waar hij twee jaar werkte, leerde hij beter communiceren en omgaan met verschillende spelers. Die ontwikkeling zet hij nu door bij Sparta.

Het Sparta-gevoel blijft

Natuurlijk komt ook zijn periode als speler ter sprake. Van de promotie in 2019 tot de hectische periode rond het vertrek van Henk Fraser: Auassar blikt uitgebreid terug. Hij vertelt over de strijd die het team destijds kenmerkte, de rol van ervaren spelers en hoe belangrijk het collectief altijd is geweest.

Hij voelt zich nog steeds verantwoordelijk voor mindere periodes, maar benadrukt dat Sparta altijd een hechte groep had. Over de promotie tegen De Graafschap is hij nog steeds trots: “Ik word er in het stadion nog altijd op aangesproken.”

Ook zegt hij dat de faciliteiten op Terbregge de afgelopen jaren gigantisch zijn verbeterd. Volgens hem is het complex “vier of vijf keer beter dan twee jaar geleden”.

Ambities als hoofdtrainer

De vraag die iedereen bezighoudt: wil Auassar hoofdtrainer worden? Zijn antwoord is duidelijk: ja. Niet omdat hij koste wat kost voor de top gaat, maar omdat het werk hem natuurlijk afgaat en hem energie geeft. Volgende stop is de opleiding Coach Betaald Voetbal.

Toch blijft hij nuchter. Hij benadrukt dat niet de naam van de club, maar de mensen met wie hij werkt het belangrijkste zijn. “Ik wil leren van trainers en stafleden. Dat bepaalt mijn keuze.”

Een Spartaan voor altijd

Wie de podcast hoort, merkt dat Auassar het Spartaanse DNA nog altijd in zijn vezels heeft. Hij is kritisch wanneer het moet, eerlijk, rustig en doordacht. En tegelijk warm en trots over zijn tijd op Het Kasteel.

Als dit de opmaat is naar een toekomstig trainerschap in rood-wit, dan heeft Sparta misschien wel een volgende eigen hoofdtrainer in wording rondlopen. En dat zou het verhaal alleen maar mooier maken.

Abonneer
Abonneren op
3 Reacties
nieuwste
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties