In Rotterdam-Blijdorp werkt kunstenaar Ricardo van Zwol aan een grote muurschildering ter ere van dichter, schrijver en Spartaan Jules Deelder. Het kunstwerk verschijnt op de gevel van het Wolfert van Borselen aan de Van Aerssenlaan, vlak bij Diergaarde Blijdorp. Treinreizigers zullen het straks al van afstand kunnen zien.

De mural wordt zo’n twintig meter breed en tien meter hoog en bestaat uit drie vlakken. In het midden komt een dubbelportret van Deelder. Links schildert Van Zwol ronde lijnen in zijn eigen stijl en rechts komt het bekende gedicht Rotown Magic. Voor de kleuren kiest hij vooral rood, wit en bruin, passend bij het gebouw.

Zoals eerder bij de muurschildering van voormalig Sparta-commissaris Leo Beenhakker op Rotterdam-Zuid, speelt Sparta ook nu een belangrijke rol. De club draagt 5.000 euro bij aan het project. Daarmee helpt Sparta mee om dit eerbetoon aan een van haar meest markante supporters mogelijk te maken. De kleuren van de schildering hebben overigens geen link met het rood-wit van Sparta; ze sluiten vooral aan bij de gevel.

Van Zwol begon twee weken geleden. Eerst bracht hij een primerlaag aan en tekende hulplijnen. Daarna startte het echte schilderwerk. Door regen en vochtige dagen gaat het soms wat trager dan gehoopt, waardoor een exacte opleverdatum nog niet bekend is.

Afgelopen maandag, op de dag dat Deelder 81 jaar zou zijn geworden, kwamen zijn weduwe en dochter langs om te kijken. Zij reageerden enthousiast op het werk dat vordert. Van Zwol zelf heeft Deelder nooit ontmoet, maar bewondert hem zeer: “Hij was dichter, muzikant, kunstenaar en Spartaan. Een hele gave man.”

Met de bijdrage van Sparta krijgt Deelder straks een blijvende plek in de stad die hij zo liefhad – en waar hij als Spartaan altijd onderdeel van zal blijven. 

Abonneer
Abonneren op
2 Reacties
nieuwste
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties