Tijs Velthuis was de hele maand januari al ‘op te halen’. Toch besloot PEC pas op het laatste moment toe te slaan. De Zwollenaren willen Velthuis. Op het moment van plaatsen van dit artikel is het 19:40 uur. De clubs en speler hebben nog tot vandaag 23.59 uur om alles af te ronden. Lukt dat niet, dan gaat de deal niet door. Je kan ook 2 dagen eerder aankloppen, maar zo werkt het blijkbaar niet in de voetbalwereld.

Huur met koopoptie voor Zwolle

Sparta en PEC zijn er op hoofdlijnen al uit. De bedoeling is dat Velthuis tot het einde van het seizoen verhuurd wordt aan PEC. De club uit Zwolle heeft daarnaast een koopoptie om Velthuis voor een vastgelegd bedrag over te nemen (als Velthuis daar zelf op dat moment ook mee akkoord is). Maar het papierwerk is nog niet rond, dus er wordt in Zwolle en Rotterdam momenteel nog wat doorgewerkt.

Na wat omzwervingen, nu dus naar Zwolle

Velthuis speelde jeugdinterlands voor het Nederlands elftal, speelde in de jeugd van Twente en AZ. AZ verhuurde hem in 2022/2023 aan NAC en in de zomer van 2023 tekende hij een contract bij Sparta. In het seizoen 2023/2024 liet Velthuis goede dingen zien bij onze club. Maar de afgelopen anderhalf jaar kwam hij eigenlijk nauwelijks aan het spelen van wedstrijden toe. In augustus 2024 werd de linksbenige centrale verdediger verhuurd aan Salernitana. Sparta verlengde zijn contract tegelijkertijd tot medio 2028. De verhuur bevatte een verplichte optie tot koop als hij in Italiaanse dienst een bepaald aantal wedstrijden zou spelen. Dat lukte bij lange na niet, dus de kooptie werd niet ‘geactiveerd’ en zijn contract loopt nog door tot en met 30 juni 2028. In de tweede seizoenshelft werd Velthuis verhuurd aan Sassuolo. Met Sassuolo werd hij kampioen, maar hij kreeg geen speelminuten. Afgelopen zomer keerde hij terug bij Sparta. Velthuis vertelde dat hij in Italië mentaal sterker was geworden en als voetballer zowel qua positionering, fysiek als in tactisch inzicht aan zijn spel had kunnen werken. Toch kwam hij bij Sparta niet meer aan de bak, omdat hij Martins Indi en Teo Quintero voor zich moet dulden. Velthuis, zijn zaakwaarnemer en Sparta kwamen al snel overeen dat verdediger deze winter mocht uitkijken naar een andere club.

Mogelijke opvolger Garcia Mac Nulty

Zwolle wil de sympathieke Velthuis vooral halen met het oog op volgend seizoen. Garcia Mac Nulty zijn contract loopt af en de verdediger wil zijn contract niet verlengen. Zwolle heeft op deze manier een extra centrale verdediger voor de tweede seizoenshelft, maar de club kan ook van dichtbij zien of ze Velthuis een meerjarig contract willen aanbieden.

Abonneer
Abonneren op
16 Reacties
nieuwste
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties