
Sparta is alweer uitgeschakeld in de beker. Toen Meijer bij onze club tekende gaf hij nog aan de beker, in tegenstelling tot veel van zijn voorgangers, zeer serieus te nemen. Maar dit bleek reuze mee (of eigenlijk tegen) te vallen. Met zijn basisopstelling en zijn wissels bleek Meijer de wedstrijd tegen Fortuna te beschouwen als een wedstrijd die hij minder belangrijk vond dan een competitiewedstrijd, maar wel belangrijker dan een oefenpot.
Sparta was over de hele wedstrijd wel beter dan Fortuna, maar voor de goal zijn we teveel afhankelijk van Zonneveld, en achterin blijft het te zwak, mede omdat beide keepers dit seizoen een wel zeer zwakke indruk maken. Als je dan penalty’s neemt als Oranje en scheidsrechter Sander van der Eijck ziet bij de beslissende pingel dingen die er niet zijn, dan lig je eruit. Bij de redactie van ITWM is het nog even wonden likken. We hebben niet eens de kans gehad om te beginnen aan een bekerdroom of we liggen er alweer zijn.
Maar Sparta moet vooruit en er zijn, net als bij een oefenpot, wel wat lessen te trekken voor onze trainert. Een positieve bijvoorbeeld over Quintero. Hij liet als middenvelder tegen Fortuna een niveau zien dat we van Roaldsoy nog nooit hebben gezien en dat Baas al tijden niet heeft aangetikt. Naast dat je hem prima kan inzetten als verdediger, is hij dus misschien ook wel een logische invaller tegen Groningen. In de basis zal hij niet staan, omdat verwacht wordt dat Hatenboer, Toornstra en Martins Indi weer terugkeren in de basis.
Waar Sparta bij vlagen nog wel redelijk voor de dag kwam in de beker, viel Groningen helemaal door de bekermand. 2-0 thuis verloren tegen regiogenoot Emmen. Uiteraard vallen er dan woorden als dat Groningen zich tegen Sparta wil revancheren.
Martijn Vos fluit. Joey Waleveld en Kevin Weever vlaggen. Het heerschap Steve Janssen is de vierde official. Vanuit Zeist kijkt Alex Bos mee als VAR en Roy de Nas neemt de rol van AVAR op zich.
Een meer uitgebreide voorbeschouwing op Groningen – Sparta gaat nog volgen. Bij deze alvast het interview met Mitchel van Bergen over zijn blessure – en op weg naar FC Groningen.





