
We hopen natuurlijk volgend seizoen weer op een mooi uitverkocht stadion en wij van ITWM juichen vooral de P&R toe hoe de seizoenkaarten aan de Spartaan worden gebracht. Mooie gedichten over apen op de muur van Het Kasteel en zelfs all-time-legend Ronald Lengkeek is tevoorschijn getoverd om Spartanen die al een seizoenkaart hebben te overtuigen om opnieuw een jaarkaart te nemen.
Vanzelfsprekend verlengen
De verwachting is dat 90% van de Spartanen die al een kaart heeft deze vanzelfsprekend weer zal verlengen. Wedstrijden van de club van Rotterdam zijn steevast al enkele seizoenen totaal uitverkocht en Fear Of Missing Out doet de rest. Je wil toch niet op een wachtlijst belanden en zo je plekje kwijtraken?
Nieuwe aanwas
Tot de tijd dat Sparta voldoende gelobbyd heeft om de finnaciering voor de uitbreiding van het stadion met 3.000 plaatsen te realiseren en we erdeivisie spelen is de kans groot dat het Kasteel ook de komende seizoenen een club is waar je veel bekenden zal tegenkomen. Voor nieuwe aanwas lijkt minder plaats.
Stijgende prijsspiraal
De steeds maar stijgende prijsspiraal waar we met zijn allen in zitten gaat Sparta natuurlijk ook niet voorbij. Seizoenkaarten worden al sinds jaar en dag duurder. Elke club, zo ook de onze, heeft te maken met kosten die oplopen. Tel daarbij op dat Sparta de nodige ambities heeft en dat hiervoor ook geld nodig is.
Kritische blik
Toch proberen wij van ITWM elk jaar kritisch te blijven op de verhogingen van de seizoenkaarten. Vorig jaar vroegen we Algemeen Directeur Manfred Laros hoe de verhogingen tot stand kwamen. Voordat je verder gaat met lezen van dit artikel is het misschien goed om ons artikel van vorig seizoen ook nog eens door te nemen.
Ook dit seizoen stijgen de prijzen voor de supporters van Sparta. In onderstaande tabel kan je zien hoe dat er dan uit ziet en wie in verhouding de meeste stijging voor zijn Spartaanse kiezen krijgt:

Vragen
Wij maakten ons wat zorgen over de prijsstijging voor met name jongeren die over het algemeen een iest minder gevulde portefeuille hebben dan pakweg de volwassenen die op de Tonny van Ede of Kasteeltribune plaats nemen. Daarop stuurde wij de volgende vragen aan Manfred Laros:
- Vorig jaar gaf je aan dat Sparta werkt aan een geleidelijk en eerlijk prijsbeleid. Hoe verhoudt dat zich tot de forse stijgingen voor jongeren, bijvoorbeeld op de Denis Neville-tribune?
- Jongeren lijken structureel de grootste prijsstijgingen te krijgen. Waarom worden juist deze groep supporters — toch de toekomst van de club — het hardst geraakt?
- Je sprak eerder over een eerlijk en eenduidig prijsmodel. Vind je het eerlijk dat de ene groep structureel harder stijgt dan andere groepen?
- Sparta gaf eerder aan dat er geen actief beleid is om supporters te verplaatsen tussen tribunes. Tegelijkertijd blijven de prijsverschillen tussen tribunes bestaan. Is er indirect toch sprake van sturing, bijvoorbeeld richting de Bok de Korver-tribune?
- Kun je aangeven wat het uiteindelijke doel is van het prijsbeleid? Naar welke verhoudingen tussen doelgroepen en tribunes werkt Sparta toe?
- Kunnen supporters verwachten dat de prijsstijgingen de komende jaren blijven doorzetten of is het grootste deel van de harmonisatie inmiddels achter de rug?
Antwoorden
Zoals eigenlijk altijd het geval is hoefden we niet lang te wachten op een antwoord van Manfred. Hij beantwoordde niet alle vragen afzonderlijk maar kwam met de volgende reactie:
“Dank voor jullie e-mail, zoals vorig jaar aangegeven werken we met een vast kortingspercentage voor jongeren, dat is ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar op de Denis Neville-tribune. Namelijk 40% ten opzichte van de reguliere prijs. Alleen op de Bok de Korver-tribune hadden we vorig seizoen nog 50% korting voor jongeren, dat is nu gelijkgetrokken met de andere tribunes, namelijk ook 40%. Dat is dus, net als vorig jaar aangegeven, meer een eenduidig prijsmodel.
Er zullen altijd prijsverschillen per tribune blijven staan, dat is bij nagenoeg alle clubs het geval, dus ook bij Sparta. En het eerlijke antwoord is dat elk jaar de prijzen van seizoenkaarten zullen stijgen, dit is in lijn met alle kosten die ook stijgen en de inkomsten zullen hierop moeten aansluiten.”
Jouw mening
Wat vind jij van de prijsstelling die Sparta hanteert voor de seizoenkaarten? We zien jullie reactie graag tegemoet.





