
Sparta heeft een dikke naam binnengehaald. Niemand minder dan Bruno Martins Indi komt het Kasteel versterken. De 33-jarige verdediger tekent transfervrij een contract tot medio 2027, met een optie voor nóg een extra jaar. En dat is op zijn zachtst gezegd geen kleine vis.
Met het vertrek van Mike Eerdhuijzen naar FC Utrecht ontstond er een vacature links in het centrum van de defensie. En als je dan een speler met 36 interlands, een WK op z’n cv én 188 Eredivisie-duels kunt vastleggen… dan zeg Gerard Nijkamp geen nee.
Martins Indi is geen onbekende in Rotterdam. Zijn voetbalwortels liggen op Zuid, waar hij de jeugdopleiding doorliep en later 118 keer in het eerste speelde. Daarna volgde een indrukwekkend buitenlands avontuur: via FC Porto (71 wedstrijden) belandde hij bij Stoke City, waar hij in totaal 137 duels speelde – inclusief 52 in de Premier League. In de afgelopen vijf jaar droeg hij het shirt van AZ, waar hij bovendien ook de aanvoerdersband droeg.
Bruno is dus niet alleen gehaald om ballen weg te koppen of tegenstanders de pas af te snijden, maar ook om zijn ervaring over te brengen op de jongere garde. Technisch directeur Gerard Nijkamp verwoordt het zo:
“Bruno heeft zich al jaren bewezen op topniveau en weet als geen ander wat er in de Eredivisie gevraagd wordt. We zien in hem ook iemand die zijn ervaring kan overdragen aan spelers die aan het begin van hun loopbaan staan.”
De selectie van Sparta wordt met het binnenhengelen van Bruno Martins Indi overigens wel een van de oudere van de eredivisie. Met de Guzman, Toornstra, Aanholt en nu ook Martins Indi is er genoeg ervaring zou je zeggen, maar groeit de kans op blessures evenredig…
In ieder geval verwelkomen we Bruno van harte en hopen we dat hij met al zijn ervaring Sparta de bekerwinst en Europees voetbal zal brengen!
Welkom op Het Kasteel, Bruno