
De transferdeadline is achter de rug en Gerard Nijkamp schoof voor de camera’s van het interne YouTube-kanaal van Sparta om terug te blikken. Waar de gemiddelde Spartaan verwacht had dat het vuurwerk pas op 31 augustus los zou barsten, was het dit keer opvallend rustig. “We hebben onze uitgaande transfers al vroeg gedaan, dat gaf rust,” aldus Nijkamp.
Lauritsen en Kitolano: openbreken of uitzwaaien?
De sportieve ambitie prevaleerde deze zomer boven de kassa. Tobias Lauritsen en Joshua Kitolano bleven Spartaan, ondanks serieuze interesse. Nijkamp erkent dat er biedingen waren, maar “die stonden niet in verhouding tot wat we ervoor terug zouden moeten halen.” Goed nieuws dus voor Sparta op de korte termijn.
Maar het verhaal krijgt een staartje: Nijkamp bevestigde dat de club de contracten van beide Noren wil openbreken. “We gaan zeker in gesprek met het management van beide spelers. Als de uitkomst is dat ze transfervrij willen vertrekken, dan is dat ook een antwoord. Maar natuurlijk hoop ik dat ze minimaal een jaar langer blijven.”
Met andere woorden: Sparta staat voor een cruciale periode. Lauritsen is de doelpuntenmaker, Kitolano de motor op het middenveld. Hun handtekeningen zetten onder een langer verblijf zou misschien wel de belangrijkste “transfer” van dit seizoen zijn.
De doelstelling: plek 8 tot 12
En dan de grote vraag: waar staat Sparta voor dit seizoen? Nijkamp is helder. Met het 9e à 10e spelersbudget van de Eredivisie mikt de club op een eindklassering tussen plek 8 en 12. “Als alles meezit kun je hoger eindigen, maar het kan met pech ook zomaar 12 worden.”
Dat klinkt bescheiden en realistisch – maar roept ook de vraag op: past zo’n doelstelling wel bij het Sparta dat de laatste jaren heeft laten zien structureel mee te kunnen draaien in het linkerrijtje? Of houden we onszelf kleiner dan nodig is?
Kritische noot
Natuurlijk, realisme is deugdelijk beleid. Maar ergens knaagt het: als je spelers als Lauritsen, Kitolano, Martins Indi en Van Bergen in je selectie hebt, mag je dan niet ambitieuzer zijn dan “tussen 8 en 12”? Of is dit typisch Sparta: liever voorzichtig mikken, om niet achteraf met een mond vol tanden te staan?
Hoe dan ook: Nijkamp vertrekt met een gerust hart op vakantie, al is Excelsior belangrijk genoeg om daarvoor op tijd terug te zijn. En wij Spartanen? Wij hopen dat die opengebroken contracten er écht komen. Want een Sparta met Lauritsen én Kitolano is gewoon een stuk leuker en degelijker dan een Sparta zonder.