
Vorig seizoen won Sparta in een tweeluik van de Beloften van Feyenoord. Daarmee degradeerde Jong Sparta niet en bleven de jongelingen Zuid steken in de Beloftencompetitie. Het was een derby die op ‘jong niveau’ prachtig was. Maar eigenlijk wil Sparta niet meer in dat soort problemen komen. Jong Sparta speelt in de tweede divisie. Dat is een mooi podium voor jonge spelers om zich te bewijzen. De doorstroom van Oufkir, Martes, Young en Santos zijn daar inmiddels mooie voorbeelden van. Op dat niveau wil Sparta graag blijvcen.
Bij ITWM houden we Jong Sparta dan ook in de gaten. En af en toe hebben we op deze site ook aandacht voor de vorderingen van het elftal in de competitie. De promotitie / degradatieregels zijn apart en hebben deels ook te maken met de keuze die clubs in de Beloftencompetitie maken. Maar laten we het simpel houden: als Jong Sparta bij de eerste 9 en/of boven Jong Almere eindigtm dan kan het sowieso niet degraderen naar de Beloftencompetitie.
Een paar maanden geleden ging het uitstekend. Jong Sparta leek zelfs een tijdje aansluiting te kunnen gaan maken bij de top, maar dat is niet gelukt. Het team is iets afgezakt. Deels natuurlijk ook omdat Sparta 1 gebruik is gaan maken van enkele goede spelers. Maar Jong Sparta staat inmiddels 8e en ligt daarmee nog wel steeds op koers om bij de eerste 9 te eindigen. Jong Almere staat 6e met slechts 2 punten meer dan Jong Sparta, dus ook die ploeg hebben de mannen van Jeff Stans nog in het vizier.
Dit weekend pakte Sparta een broodnodige 1-2 overwinning tegen de nummer laatste ACV. Seedorf maakte beide goals. De van PSV overgekomen Jayden de Guzman deed de gehele eerste helft mee. Klik hier voor het wedstrijdverslag van de officiële Sparta site.
Spelers die voor Jong Sparta in actie kwamen: Ivar Geneugelijk, Alvaro Henry, Max de Ligt, Timo Borrie, Justice Esser (68. Giovanni Mulumba), Viggo Guit, Quincy Hoeve, Mohamed Oukhattou, Jelani Seedorf (68. Daniël Hanzen), Jayden de Guzman (46. Olivier van Zijl), Younes Jaber el Meftahi.





