Onder het grauwe Friese wolkendek reisde Sparta af naar Heerenveen met maar één doel: punten meenemen naar Rotterdam. Uitwedstrijden in het noorden zijn zelden cadeautjes, maar deze selectie heeft inmiddels vaak genoeg laten zien dat het zich niet in uitwedstrijden snel van stuk zijn te brengen.

Bij aankomst in het uitvak een Ode aan Martes, die in korte tijd op de tribunes een held op Het Kasteel is en Kitolano. Kitolano heeft natuurlijk ook geen uitleg nodig en dat hebben deze spandoeken ook niet. Geweldig.

Vlak voor de wedstrijd een opsteker en een domper. De opsteker is dat Ruud Ammerlaan is aangekomen en hierbij dus in vijf dagen 210 kilometer heeft afgelegd. Hier heeft hij tot nu toe bijna 20.000 euro voor opgehaald. Chapeau! De domper is dat Martes tijdens de training geblesseerd is geraakt en niet meeging naar Friesland. Met de bus wel te verstaan. Hierdoor speelt Sambo.

Na het trompettenfestival van de Friesen werd er afgetrapt en volgde er snel een grote kans voor Heerenveen. Een goede combinatie liet Nordas uit de draai schieten en die bal ging rakelings naast. Sparta was gewaarschuwd. Hier deed Sambo vrij weinig mee. Een belachelijke terugspeelbal belandde over de achterlijn. De daaropvolgende hoekschop werd net niet binnengekopt. Hier komen wij weer goed weg.

Iets meer controle

Na deze stormachtige fase van Heerenveen kwam Sparta er steeds beter in. Met enkele gevaarlijke voorzetten en hoekschoppen nam het meer initiatief om tot de openingstreffer te komen. Sparta kreeg zelfs een flinke kans door een cadeautje van Van Overeem. Santos verziekte het echter door met alle tijd en ruimte die hij had een slechte bal achter Lauritsen te leggen.

Droefenis

Hierna volgt een fase van niets. Van leegte. Van verderf. Het is erg treurig wat niet alleen Heerenveen, maar ook Sparta laat zien. Balverlies over en weer. Geen schot belandt tussen de palen. De blauw-witten proberen het iets meer, maar steeds wordt het schot geblokt. Sparta weet nog minder te creëren en het is de zoveelste helft dat Van Bergen er niet best uitziet. Hoe lang mag hij nog aanmodderen voordat Terho echt de kans krijgt. Lauritsen was werkelijk onzichtbaar en voegde aanvallend ook niks toe.

Als je dacht dat het niet erger kon, scoort Heerenveen ook nog. Trenskow stond na een voorzet van Zagaritis he-le-maal vrij en Trenskow kon vrij volleren. 1-0 en Sparta mocht weer verder aanmodderen tot de rust. Het is bedroevend. Het is dramatisch. Trainert, grijp in!

En? En?

U raadt het al. Geen wissels. Geen omzetting in de speelstijl. De tactiek is achteroverleunen en Lauritsen ballen laten verspillen. Als Sparta al gevaarlijk werd dor een toevallig aangekomen voorzet van Van Bergen, dan weet Lauritsen de schoten ook nog te blokkeren.

Na ruim een kwartier eindelijk een teken van leven. Waar Lauritsen na een snelle inworp van Sambo goed klaar kon leggen op Kitolano. Met links was zijn schot op de rand van de zestien net over.

Na zeventig minuten had Steijn er genoeg van. Santos mocht het veld ruimen en Terho maakte zijn opwachting. Waar Terho wat meer centraal voorin ging spelen en Van Bergen nog steeds breder tegen de zijlijn aan bleef plakken. Vier minuten later was het weer raak voor Steijn. Sambo en Mito eruit. Zonneveld en Toornstra erin. Van Bergen mag weer blijven staan en laat hem dat alsjeblieft een keer uitbetalen.

Comedy capers

Deze wedstrijd kent een vervolg wat past bij het spelbeeld. Heerenveen benutte de ruimte goed waar Sparta dat naliet. Dit doen zij wel met behulp van Quintero en Toornstra, die elkaar in de weg liepen. Hierdoor kon Brouwers gemakkelijk binnenschieten.

Na de zoveelste voorzet van Van Bergen valt die zowaar binnen. 2-1. Dit mocht echter niet baten en Heerenveen wint verdiend van een armoedig Sparta. Marvin Young pakte nog geel en is geschorst tegen PEC. Einde verslag.

Abonneer
Abonneren op
43 Reacties
nieuwste
oudste meest gestemd
Inline Feedback
Bekijk alle reacties